An: 2010
sOccket, mingea care produce energie electrica
La capitoul inventii care vor revolutiona lumea, se incadreaza si sOccket. Mingea de fotbal care produce energie electrica. Joci fotbal, asa 2-3 ore pana se incarca, apoi mergi in casa si conectezi un bec la ea. 😀 Asta pe scurt.
The Expendables, prea multi super-eroi pe metru patrat
Tot cautand un film pe IMDB am dat peste The Expendables. Un film cu:
Cat tine un semnafor la Unirii
Cum tot hoinaream ieri, am ajuns si pe la Unirii. Si mi-am amintit ca, acum vreo luna, m-am nimerit la un semnafor care tinea asa, cam 3 secunde. Asa ca am fost sa verific situatia. Daca chiar tine foarte putin sau am fost eu la camera ascunsa.
Zi de hoinarit
E sambata, e frumos afara, e perfect pentru hoinarit. Asa, fara nici un scop anume. Ziua de hoinărit este o adevărată gură de aer proaspăt în rutina noastră zilnică. Experimentând-o, am descoperit cum lipsa unui plan poate aduce cele mai neașteptate și frumoase întâlniri cu locuri și oameni. Eliberat de orice constrângeri, am putut să îmi permit să fiu spontan și să redescopăr bucuria simplei explorări. Pe scurt, hoinăreala fără…
666, e doar un mit
666. Un numar mai … altfel. >:) De fapt doar un mit. Cel putin asta am dedus eu. In drum spre servici, cand ma uitam la numerele de inmatriculare.
O nelamurire legata de PrestoPizza
Cand am vazut un comentariu lasat de o persoana ce are o anumita legatura cu PrestoPizza mi-am amintit ca am o mare nelamurire legata de aceasta firma. Oare ei nu un pix, o carioca, un marker, ceva… in toata firma ? 😕
Feriti-va de laptele Zuzu
Pentru ca are un sistem de „inchidere” foarte idiot. Din 5 cutii de lapte Zuzu cu 3 am avut probleme. La modul ca nu am putut sa le desfac. Dupa ce desfaci capacul, au o „folie protectoare” de plastic. Pe ea, este prinsa o toarta de care trebuie sa tragi. E, si nu stiu din ce material prost e facuta, dar uneori cand trag de ea, ma trezesc ca se…
Incet, incet invat si JavaScript
Daca HTML/CSS/PHP stiu la un nivel mediu, in JavaScript sunt incepator. Insa, incet, ma documentez, invat, intreb. Iar acum mi-am pus in cap sa realizez o mica aplicatie. O aplicatie de facut statusuri din emoticoane. Nu e cine stie ce, dar eu sunt mandru de ea. Bine, voi fi cand e gata complet. Momentan e inca in lucru. Dar va puteti juca cu ea.
De fapt era 36
Stiu, era greu de ghicit varsta. Si da, cifra magica este 36.
Ghiceste varsta
Nu, nu varsta mea. Asta e usor de aflat. Ghiceste varsta domnisoarei din poza urmatoare.