Samsung Omnia II si interfata optimizata pentru Touchscreen

Acum ceva timp touchscreen-ul mi se parea un moft, o fitza. Dar asta era acum ceva timp. Acum, sunt inebunit dupa el. Pentru ca ai mai multe optiuni, mai multa libertate. Plus ca te ajuta sa folosesti telefonul mai usor. Mai rapid. Partea buna e ca producatorii de telefoane se gandesc si ei la aspectele astea si intotdeauna incearca sa vina cu ceva nou. Asa cum, pentru Samsung Omnia II,…

Tur prin istorie – concursul Orange fara regulament

Nu stiu cata lume a auzit de concursul Tur prin istorie de la Orange. Dupa estimarile mele, cam 20-30 de persoane din toata Romania. Si e pacat, pentru ca premiile concursului sunt chiar atractive: premiul I – o cameră video Sony, 5 premii II – câte un DVD player Sony. Cum eu sunt curios, am vrut sa citesc regulamentul concursului.

Am castigat ! Am castigat ! Am castigat !

Doua invitatii la concertul de lansare a Windows 7 de pe 6 noiembrie. Pe ftw.ro. Revin sambata cu impresii. 😉 Participarea la concertul de lansare a Windows 7 a fost o experiență electrizantă, mai ales având în vedere simbolismul marcării unei noi ere tehnologice. Ambianța și energia emanate de mulțime au transformat acest eveniment într-o adevărată sărbătoare a progresului digital. Asemenea momente ne reamintesc cât de important este să îmbrățișăm…

Herbal Essences House of Fun. Cica concurs

Si cum deschid eu messengerul mai descopar un concurs facut la misto: Herbal Essences House of Fun. De fapt concursul, ideea lui, e foarte tare. Modul in care se desfasoara concursul e jalnic.

Am fost admis la scoala de bani

Acum 2 zile am descoperit si eu concursul scoala de bani. Si m-am inscris. Primul pas, testul de admitere. 30 de intrebari la cer trebuie sa raspunzi. Iar ca sa fi admis trebuie sa acumulezi 45 de puncte din maximul de 70.

Un concurs facut la misto – cautam oameni mari

Nu stiu cata lume a auzit pana acum de concursul cautam oameni mari. Un concurs organizat de BRD. Pe scurt, despre ce e vorba. E un concurs cu votare. Iti faci un cont, mergi pe site, scrii povestea ta induiosatoare si apoi astepti sa aduni cat mai multe voturi pentru a castiga premiul lunar de 20 000 de RON. Pana aici, nimic dubios.

Castiga o operatie de marire de sani

Asta da concurs. Cu un premiu neobisnuit: o operatie de marire de sani. ;)) Te inscrii, si apoi stresezi toata lumea sa te voteze. Eventual le promiti ca daca ai sa castigi, ii lasi sa ii pipaie putin. Sanii, evident. Daca sunteti interesate, cititi regulamentul oficial. Participarea la un concurs pentru a câștiga o operație de mărire de sâni poate părea tentantă la prima vedere, însă este important să ne…

Nokia lanseaza un concurs, dar nu poti sa participi

Acum cateva zile am descoperit un concurs lansat de Nokia : Promotie OVI. Concursul e simplu: daca iti cumperi un telefon Nokia, sau daca ai deja unul, mergi si completezi un talon, iti faci cont pe OVI si astepti tragerea la sorti.

De ce ti-ai dori un HTC Magic ?

Cam tarziu, dar acum am descoperit si eu concursul: “Imi doresc un HTC Magic”. Inainte sa ma decid daca particip sau nu, caut repede sa vad ce au scris alte persoane. Sa vad ce motive ar avea sa isi doreasca acest telefon.

O idee buna de la Coca-Cola

In perioada asta se desfasoara un concurs la Coca-Cola: BRRRR Mania! Trimiti codul de sub capac si poti castiga un automat de gheata sau un Mini Cooper. Bun, pana aici nimic nou. Au mai fost concursuri in genul asta. Unde a venit Coca-Cola cu o idee buna ?