tari straine unde poti face conturi in valuta

Cum se deblocheaza un id de messenger

Pentru ca in ultimul timp au aparut o multime de comentarii in care lumea intreaba cum se deblocheaza un id de messenger m-am gandit sa realizez urmatorul tutorial.

Am inceput simplu: mi-am blocat id-ul. ;))

Chiar daca bagam apoi parola buna, tot aceasi chestie imi afisa.
Pentru cine e putin atent, apare pe acolo un buton pe care scrie Sign-In Problems? care in romaneste se traduce prin: Probleme la conectare ?
Cum aveam o problema, doar se blocase id-ul, am apasat pe butonul respectiv.

Cum se deblocheaza un id de messenger

Si mi s-a deschis o pagina de la Yahoo in care imi cereau sa introduc parola pentru id-ul meu.
Cum sunt baiat ascultator, am introdus parola, am dat Sign In si am asteptat sa se incarce pagina.
Apoi am verificat pe messenger.
Surpriza, id-ul era deblocat. #:-S

Asa ca daca va mai blocati id-ul mult succes la deblocare, e chiar simpla treaba. :-bd

Deblocarea unui ID de messenger mi-a părut la început o sarcină complexă și copleșitoare, mai ales că părea un mister de nedezlegat, precum un puzzle pe care nu-l poți rezolva fără instrucțiuni clare. Totuși, odată ce am descoperit butonul „Sign-In Problems?” și am urmat pașii simpli de acolo, am realizat că soluția e mult mai ușor de atins decât mi-am imaginat. Experiența mi-a arătat cât de utile pot fi opțiunile de rezolvare rapidă a problemelor, ascunse adesea chiar sub ochii noștri, gata să le folosim. Așadar, în viața de zi cu zi, e bine să ne păstrăm calmul și să avem încredere că soluțiile sunt adesea mai aproape și mai accesibile decât credem, doar trebuie să le căutăm cu atenție și să fim deschiși să învățăm noi abordări.

423 comments

  1. Salutare fratilor! Inca nu am rezolvat nimic, dar tin sa va spun ca asta este o treaba nationala, deja 3 cunostinte de`ale mele au patit asta,fara sa fi dat parola cuiva sau sa fi intrat pe vreun site capcana! Cert este ca aseara imi spunea sa astept 24 de ore ca am contul locked(blocat) apoi astazi imi spune ca nu se poate reseta on line! NU stiu ce sa mai cred, le-am scris de 5 ori si inca nici un raspuns…..nu stiu ce sa mai fac, dar e ceva general, nu au cum sa inchida conturile la atatea persoane, eu il am de 7 ani si am peste 800 de contacte! Cine are idei competente sa le impartaseasca si noua!

  2. Da intradevar.. mie nu mi-a aparut nimic locked.
    Nu mi-a mai mers nimic, este ca si cum id-ul nu ar fi existat.
    Il am de prin 03.. si in general am observat printre prieteni ca s-au inchis acestea mai vechi.
    Nu stiu, sper sa nu faca vreo prostie incat sa inchida permanent aceste e-mail-uri. Ar fi foarte neseriosi.Cine se reconecteaza poate pe e-mail este binevenit aici sa ne-aduca o veste.
    Salutare si s-avem bafta.

  3. DSK, ce id ai acum? da-ti-mi add care aveti probleme, impreuna trb sa reusim : b15vyl

  4. buna…am si eu o problema 🙁 desi scuzati k schimb putin subiectu dar sunt in disperare…ieri am intrat de pe id`ul meu si o mers totul ok…si in spre seara…cand sa bag inapoi acelasi id si parola zice k nu e bun…am incercat sa dau la forget my password si nik…imi zice
    „Sorry, your password can’t be reset online (9024)
    For security reasons, we require you to contact Customer Care” va rog ajutati`ma 🙁 va multumesc

  5. Buna! Aceiasi problema o am si eu .Sper sa gasim rezolvare. Bafta la toata lumea.

  6. Nu pot sa inteleg ce se intampla, pur si simplu introduc user si parola la fel ca in ultimi ani multi si de atsazi imi spune ca: Invalid ID or password.
    Please try again using your full Yahoo! ID. Fix aceasi problema o mai are o cunostinta. Ce se poate face, ce se intampla ??? Il citez pe cel de mai sus: Cine are idei competente sa le impartaseasca si noua!!!!!

  7. Uitati parerea unui tip destept care se pricepe:
    Vlad Andrus (8/18/2009 12:34:21 PM): in general daca ai toate date se rezolva in maxim 1 saptamana in functie de cati au probleme in acelasi timp
    andrei andrrei (8/18/2009 12:34:52 PM): ai mai auzit de asa ceva?
    Vlad Andrus (8/18/2009 12:35:01 PM): da
    andrei andrrei (8/18/2009 12:35:04 PM): cand pana mea
    Vlad Andrus (8/18/2009 12:35:05 PM): 1 data la x timp
    Vlad Andrus (8/18/2009 12:35:12 PM): hackeri in general din china
    Vlad Andrus (8/18/2009 12:35:16 PM): sparg multe conturi
    Vlad Andrus (8/18/2009 12:35:21 PM): ca sa poata face spam
    Vlad Andrus (8/18/2009 12:35:27 PM): ca iti afla si prietenii
    Vlad Andrus (8/18/2009 12:35:37 PM): si fac rost de multe conturi asa
    Vlad Andrus (8/18/2009 12:35:39 PM): f multe
    Vlad Andrus (8/18/2009 12:35:44 PM): ai rabdare

  8. Pana acum spuneau ca nu se poate reseta online, acum imi zic acelasi lucru de acum 2 zile:
    Sorry, this account is temporarily locked (9002)
    This account has been temporarily locked because of security concerns

    The lock on your account will expire in approximately 24 hours—the lockout period will not reset each time you attempt to sign in while the account is still locked. You can try to recover your password again after the lock has expired. See you tomorrow!

    Password Security Help

    deja nu stiu ce sa mai cred 😐

  9. Frate chiar ne fac astia conturile pierdute?Cat mai dureaza prostia asta? incorrect password la nesfarsit

  10. am exact acceiasi problema . am vorbit cu o prietena care s-a confruntat cu aceasta situatzie acum 1 luna si m-a sfatuit sa`mi schimb id-ul pentru ca ei nici pana in ziua de azi nu i`au „deblocat ” contul.

  11. Ma enerveaza ca numi merge id nici acum..dupa atatea zile miam facut alt id dar nu este ca id celalalt..care nu mergeX-(X-(…………bai dar sunt uni care au scris mai sus ca le merg id de ce nu ne ajuta si pe noi nimeni …..dc sunt aasa de rai si nu ne spun si noua:((:((:((:((:(((:((:(((:((….va roooooooooog ajutatine pe toti :(:((…daca acum va merg id;);):((:(((:(((

  12. gataaaaaaaaaaaaaaaaa..imi merge id ce bn imi pare …sincera sa fiu nush dc merge ca nam umblat nicaierea sper sa va mearga si vaua..va tin pumni si mia parut bn sa va cunosc pe toti:*:*:*:*:X:X:X::X

  13. si la mine s-a rezolvat fara sa fac ceva…… :):):) asa ca, cine are probleme cu eroarea 81003002 nu are decat sa astepte cel putin 48 de ore!

  14. Gata… totul este in regula. Se pare ca au rezolvat problema.
    Bafta tuturor …. sper sa se rezolve pentru fiecare.!

  15. s la mn e aceeasi problema, id meu a fost blocat cu un program de blocat id-uri d mess, si vad k nu mai exista niki o solutie.nu! dak stiti spuneti-mi si mie va roogggg

  16. Buna ziua ! Vreau sa va rog frumos, sa ma ajutati si pe mine cu o problema 🙁 . ID-urile mele de messenger sunt tot timpul blocate ! Adica vreau sa spun ca cineva isi bate joc de mine ! Ba mi-le blocheaza , ba mi-le deblocheaza . Si a inceput sa devina enervant :(( .

    Intr-o zi, trebuia sa vorbesc cu doctorul meu de familie , pentru fratele meu . era ceva URGENT !! Dar a fost prea tarziu …. deja ajunsese in coma :((:((:((:(((((( . Ce sa mai … ! Va rog din suflet , ajutati-ma :(( . raman datoare :((

  17. am si eu un prietenash..s-a certat ko fata..iar fata aia nu stiu ce ia facut .. dar el numai poate intra pe id..cu toate k a reusit sa intre pe yahoo mail..ma poate ajuta cineva ?? :-S

  18. va rooog :(( cum sa mil deblochezz ? :(( . de vineri tot imi arata ba ca „your account has been loked” ba ca nu mi buna parola … :(( . ce saa fac ?

  19. am patit-o si eu, timp de 8 zile, imi spunea ca parola nu e buna, am apelat la customer care, iar cei de la yahoo mi-au trimis urmatorul mesaj:”Recently we mistakenly deactivated a number of our customers’ Yahoo!
    accounts, including yours. As soon as the issue was identified we began
    the process of reactivating these accounts. Your Yahoo! account has now
    been reactivated and no further action is required on your part. We
    apologize if this issue has caused you any inconvenience”. nu am mai incercat sa intru vreo 3 zile, l-am lasat in pace. dupa 3 zile a mers…poate doar trebuie lasat in pace 48 de ore :-?? incercati si asa daca nu merge prin alte metode…

  20. va pot ajuta pe toti care vi sa blocat contul in cel mai simplu mod.: intrati pe yahoo si dati yahoo mail scrietiva acolo id si parola si dupa ce vati logat intrati la acount si schimbativa parola.apoi puteti intra linistiti pe id dnv.

  21. nu pot sa mai intru pe id-ul meu de mess cineva ´mia schimbat parola si nu pot sa o schimb cum fac:((

  22. @cristina: poti sa incerci cu „forgot password” daca cumva ti minte datele si intrebarile secrete pe care le-ai introdus la crearea contului… daca nu, nu prea mai ai ce sa faci.

  23. andrei am vazut ca ai ajutat pe cineva !!spunemi si mie cum naiba sa-mi deblochez id !!te rog!
    ms in avans!

  24. multumesc mult de tot prietene. Esti cel mai tare . tipule care ai facut acest topic esti un geniu. multumesc mult de tot.

  25. salut.si mie mi sa blocat un id imi apare aceiasi problema cu 81003003 am dat si eu acolo cum ai zis tu la sing-in problem dar imi cere si id si parola.le am bagat si pe amandoua si pe rand si tot nu merge…mai ai vreo idee…nu stiu ce sa mai fac

Add a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.