Etichetă: personal
Ou Kinder Surprise
Daca tot ma plangeam eu ca nu ma exista Kinder Surprise, nu mai exista in varianta ou, zilele astea am primit unul cadou. Din Elvetia.
M-am jucat cu Wii
Da, Wii e aparut de ceva vreme, insa eu acum am avut prima data ocazia sa ma joc. M-am jucat pe un Wii „basic”, care avea incluse cele 5 jocuri sportive: golf, tenis, baseball, box si bowling. Si e interesant, ce pot zic.
Ce inseamna de fapt backup
Dupa episodul din ziua trecuta ma duc din nou la Nokia Care Center. „V-ati facut backup? … Da!„. Pentru ca eu imi facusem frumos backup acasa. Folosind OVI Suite, am salvat toate informatiile de pe telefon intr-un fisier pe hard. Bun, daca mi-am facut eu singur backup atunci sa imi instaleze ultima versiune de software.
De la atata ploaie, s-au inmultit ciupercile
Chiar si la mine in gradina a aparut o ciuperca. Ca doar nu degeaba se zice… ca ciupercile dupa ploaie
Nokia Care Centre, episodul 2
Am reusit sa ajung azi, din nou, la Nokia Care Centre. Si de data asta era deschis. Bonus, aveau si orarul afisat la vedere ;)) Bun, deci am ajuns. O domnisoara m-a intampinat si a verificat in sistem sa vada daca telefonul meu mai are inca garantie. Pentru ca da, chiar daca pare evident, trebuia sa am si garantia la mine. Eu, sincer, nu ma gandisem la asta. Plus ca,…
Am castigat !
La Goldenbox/PaginiAurii. Aveau regulamentul putin ciudat dar pana la urma m-am decis sa ma inscriu. Si am tinut pe blog widgetul lor fix 3 saptamani. Iar azi tot asteptam cu emotie sa vad desemnarea castigatorilor. Si au fost afisati intr-un final.
Mi-am luat gantere
Cum ma plimbam pe la Intersport mi-au sarit in ochi o pereche de gantere. Lucioase si colorate frumos. M-am invartit putin pe langa ele, m-am gandit daca o sa le folosesc sau nu si m-am decis. De folosit nu o sa le folosesc, dar tot le iau, asa, drept obiecte decorative.
M-am plimbat cu vaporasul
In Herastrau. Eram mai entuziasmat inainte de aventura. Dupa ce m-am suit in vaporas, si dupa ce a plecat deja ma saturasem Stai pe un scaun si te uiti la apa. Si te mai si leagana putin. Apoi mi-am dat seama ce ar fi fost mult mai interesant. Hidrobiciclete. Sau barci. Acolo e mai interactiv, te implici.
Cavit, bomboana copilariei
Acum multi ani, cand eram copil, toata lumea stia de Cavit. Teoretic, erau un fel de vitamine. Practic, orice copil le vedea pe post de bomboane. Poate si pentru ca atunci nu prea erau bomboane. Ce daca reteta zicea ca trebuie sa iei o tableta pe zi ? Daca sunt bune, poti sa iei mai multe. 😀