Zilele astea, de fapt in ultima saptamana, nu prea am avut chef sa raspund la telefoane. Pur si simplu. Telefonul suna … si eu ascultam relaxat melodia mea preferata.

Amintiți-vă că este perfect sănătos să vă acordați momente doar pentru voi, chiar și atunci când telefonul sună. Uneori, a nu răspunde este o formă de auto-îngrijire și un mod de a prioritiza starea voastră de bine emoțională. Societatea ne presează adesea să fim mereu disponibili, dar adevărul este că fiecare dintre noi are nevoie de pauze pentru a ne regăsi echilibrul. Așadar, nu trebuie să simțim vinovăție că alegem să ne bucurăm de liniștea personală chiar și atunci când telefonul cere atenția noastră.
si ca nu raspunzi la „numere necunoscute” … paranoicule 😛
la beep raspunzi? 😕
sau sms?
sau daca sun de n ori pana te saturi de melodie? :)))
Daca ma satur, pun alta. :))
mamaaaa……. si eu care am vrut sa te sun sa.ti spun ca ai castigat 10.000 de euro #-o
asta e… data viitoare 😉
Cred ca fiecare dintre noi trebuie sa ne indepartam la un moment dat de telefonul mobil, eu cand vreau sa nu fiu cautata las telefonul pe silent acasa , nu il inchid ca ma roade curiozitatea sa vad cine m-a cautat 😛
Daca era ceva important sigur te-ar fi cautat acasa sau la serviciu, asa ca nu ai pierdut nimic
Ti s-a intamplat vreodata sa sune doua telefoane odata:). Ei bine eu am patit-o cu 3: telefonu personal, fixul de la munca si mobilul de la munca. Disco dadeam acolo, nici Tiesto nu mixa asa cool:))
telefoanele astea mobile am auzit ca radieaza… asa ca o pauza de langa ele ar trebui sa fie foarte ok si oricum ai fix-ul sau adresa de la domiciliu pentru ceva urgent
mie chiar mi s-a intamplat sa nu raspund la telefon pt ca nu aveam credit. da ma rog, eram in afara si mai aveam 11 eurocenti iar tariful de roaming e 15 eurocenti/minut pt apelurile primite. asa ca nu am raspuns si am avut o vacanta minunata 😀
:)):))):):)):)):):)):):):)):):))tare….si mai lasatio balta cu raspunsurile voastre da!!!!ce sa zik ca blabla ca blabal e o gluma. radeti si voi:))):)):)