tari straine unde poti face conturi in valuta

3 locuri pe care vreau sa le vizitez

De cativa ani mi-am facut o lista cu cele 3 locuri de pe glob pe care vreau sa le vizitez. Preferabil pana ajung la 70 de ani, sunt in baston, nu mai vad si nu mai aud.
Asa, deci lista.

  1. Piramidele din Egipt – pentru mine situate in topul minunilor lumii. Si vreau sa le admir de aproape, sa le ating, sa
  2. Statuile de pe Insula Pastelui – m-au fascinat de cand eram mic si citeam diverse carti legate de misterele lumii
  3. Parisul – unul din orasasele emblematice ale Europei, merita vizitat o data in viata. Turnul Eiffel, Muzeul Luvru si Disneyland, de vizitat

Gata, am bifat si leapsa asta. #:-s

Explorarea locurilor care ne-au captivat imaginația de-a lungul vieții poate fi o experiență cu adevărat transformatoare. Vizitarea Piramidelor din Egipt, cu imensitatea lor impunătoare, te conectează cu o parte fascinantă a istoriei umanității și te inspiră să apreciezi atât măreția, cât și misterul vremurilor apuse. Călătoria spre Statuile de pe Insula Paștelui te face să realizezi cât de mari pot fi visele umanității, chiar și pe o mică insulă în mijlocul Pacificului. Iar farmecul Parisului, cu magia sa inconfundabilă, îți dezvăluie nu doar frumusețea artei și arhitecturii, ci și bucuria de a te pierde pe străduțele sale pitorești. În final, astfel de experiențe îți îmbogățesc sufletul și te motivează să îți continui aventura vieții cu ochii larg deschiși și inima plină de curiozitate.

11 comments

  1. Parisul….e frumos, dar mai toti il pot vedea, asa ca mai bine alege alta destinatie.
    Parerea mea!

  2. Pentru Insula Pastelui cred ca trebuie sa strangi bani serios, pentru celelalte cred ca se pot bifa cate una pe an.
    Frumos este si in Viena, Londra, Moscova… sunt atatea locuri care merita…

  3. Din Europa, Barcelona o am prima pe lista, cu toate ca am ramas imrtesionat si de Budapesta.
    Sa iti mearga bine sa ajungi in Insula Pastelui,..aia e mai greu de dovedit, ca in Egipt daca te strangi un pic poti merge!

  4. Parisul e frumos si de cat cat accesibil.
    Barcelona e chiar mai accesibila decat Parisul.
    Londra e mai scumpa decat cele doua de mai sus.
    Piramidele din Egipt si Insula Pastelui le trec si eu pe lista mea 🙂

  5. Am fost la Paris, am stat o saptamana si tot n-am reusit sa vad tot ceea ce mi-am propus. Este un loc magic, minunat si chiar e romantic.
    Am fost si in Venetia si nu m-am simtit atat de…indragostita ( 🙂 ), precum m-am simtit la Paris.
    Poate mergeti in luna de miere aici.

  6. eu NU as vrea sa merg decat la milano si sidney in australia, dar e departe…

    ooof gramatica !!!

Add a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.