zambesc.com RSS Feed

Jocurile Olimpice de la Beijing 2008, programul pentru zilele urmatoare

5 Comentarii

Daca astazi am reusit sa mai luam o medalie prin Mihai Covaliu sunt sigur ca nu va fi si ultima.
Daca vreti sa urmariti la televizor aventurile sportivilor la Beijing, pentru urmatoarele zile programul este urmatorul:

Miercuri 13 august 2008
TVR1
05.30 – (5,30-7,10) Gimnastica feminina
09.30 – 11,00 Volei feminin
11.00 – 11:30 Scrima
11.50 – 13,50 Fotbal: Camerun – Italia
13.00 – Scrima semifinale
14.00 – Handbal feminin: Norvegia – Kazahstan
15.00 – Volei feminin: Cuba – China
17.00 – Fotbal: Argentina – Serbia

TVR2
05.45 – Handbal (Feminin)
13.30 – Natatie
15.45 – Handbal (Feminin), Germania – Ungaria
17.15 – Handbal (Feminin), Romania – Franta

Joi 14 august 2008
TVR1
06.00 – Gimnastica masculina individual
09.30 – Volei masculin: Polonia – Serbia
11.45 – Baschet: Lituania – Rusia
13.00 – Scrima finale
13.30 – Natatie calificari
14.00 – Box

TVR2
05.00 – Natatie
07.30 – Volei (Masculin), Brazilia – Rusia
14.00 – Handbal (Masculin), Danemarca – Rusia
15.45 – Handbal (Masculin), Franta – Croatia
17.15 – Baschet (Masculin)

, ,

Olimpiada de la Beijing 2008, programul pentru urmatoarele 2 zile la TVR

Nici un comentariu

Programul Jocurilor Olimpice de la Beijing 2008 pentru urmatoarele 2 zile la TVR:

Luni 11 august 2008

TVR1
05.00 – (5,00-6,29) Natatie
07.30 – (7,30-9,00) Volei feminin: SUA – Cuba
09.30 – (9,30-11,00) Volei feminin: Brazilia – Rusia
10.45 – (10,45 – 12,15) Handbal feminin: Germania – Coreea
14.00 – (14,00 – 17,00) Box
14.00 – (14,00 – 15,30) Handbal: China – Romania

TVR2
13.30 – Natatie, calificari

Marti 12 august 2008

TVR1
05.00 – (5,00-7,31) Gimnastica masculina finala pe echipa
09.00 – (9,00-10,00) Polo: Grecia – Ungaria
10.20 – (10,20-11,20) Polo: Serbia – Croatia
10.40 – (10,40 – 13,50) Caiac canoe semifinale, finale
13.30 – (13,30 – 15,42) Natatie calificari
14.00 – (14,00 – 15,30) Scrima semifinale, finale
15.00 – (15,00 – 16,45) Baschet masculin: SUA – Angola

TVR2
05.00 – Gimnastica (Masculin)
05.00 – Lupte greco-romane
05.00 – Natatie, finale
05.00 – Scrima
05.00 – Haltere
11.45 – Baschet (Masculin), Spania – China
15.45 – Handbal (Masculin), Germania – Islanda
17.15 – Baschet (Masculin), Argentina – Australia

, ,

Olimpiada de la Beijing 2008, programul de weekend la TVR

5 Comentarii

Pentru weekendul acesta TVR are urmatorul program cu transmisiuni, in direct sau inregistrari, de la Olimpiada de la Beijing 2008:

Sambata 9 august 2008
TVR1
07.00 – (7,00 – 9,06) Gimnastica masculina: Italia,Spania, USA
07.00 – (7,00 – 11,30) Judo
07.00 – (7,00 – 8,45) Tir
08.50 – (8,50 – 13,00) Canotaj
09.00 – (9,00 – 10,30) Handbal: Romania – Kazahstan
10.00 – (10,00 – 10,20) Tir
11.00 – (11,00 – 13,06) Gimnastica masculina: Japonia, Cehia, Rusia, Franta, Canada
13.00 – (13,00 – 14,30) Judo finale
13.30 – (13,30 – 16,30) Natatie calificari
15.00 – (15,00 – 17,06) Gimnastica masculina

TVR2
14.00 – Handbal (feminin), Norvegia – China
15.45 – Handbal (feminin), Germania – Brazilia

Duminica 10 august 2008

TVR1
05.00 – ( 5,00-6,23) Gimnastica feminina
08.30 – (8,30 – 9,53) Gimnastica feminina: USA, Italia, GBR
08.30 – (8,30 – 11,30) Box
09.50 – (9,50 – 13,00) Canotaj
10.20 – (10,20 – 11,20) Polo Croatia-Italia
11.55 – (11,55 – 13,55) Fotbal Argentina – Australia
14.40 – (14,40 – 16,40) Fotbal Olanda – SUA
17.15 – (17,15 – 19,00) Baschet masculin SUA – China

TVR2
05.00 – Natatie
05.00 – Tenis
12.00 – Gimnastica (feminin),
12.00 – Natatie, calificari
17.20 – Fotbal (masculin), Brazilia – Noua Zeelanda
19.15 – Fotbal (masculin), Serbia – Coasta de Fildes

Vizionare placuta. hypnotized

, , ,